Beceri Laboratuvarı Sınav Talimatı

Beceri Laboratuvarı Sınav Talimatı

 

DÖNEM I M.BECERİ LABORATUVARI GÖZETMEN SINAV TALİMATI

 

 1. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Dönem I öğrencilerine, Mesleksel Beceri Laboratuarında uygulamalar model üzerinde detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Sınavın objektif olarak değerlendirilebilmesi için, sadece sınav formlarında karşısında puan yazılı olan maddelerin öğrenci tarafından uygulanıp uygulanmadığına bakılması ve öğrenciye soru sorulmaması gerekmektedir.
 2. Her formda değerlendirilmesi gereken 5 ile 7 arası madde bulunmaktadır. Karşısında puan yazılı olan her madde, öğrenci tarafından doğru uygulandıysa; puanın daire içine alınması ya da yanına çentik atılması, yanlış uygulandıysa puanın üzerinin çizilmesi gerekmektedir.
 3. Her öğrenci için ayrı soru formu kullanılacaktır.
 4.  Sınav sonuçlarının puanlaması Mesleksel Beceri Laboratuarı Komisyonu tarafından yapılacaktır.

 

 

DÖNEM II M.BECERİ LABORATUVARI GÖZETMEN SINAV TALİMATI

 

 1. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Dönem II öğrencilerine, Mesleksel Beceri Laboratuarında model üzerindeki uygulamalar detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
 2. Sınavın objektif olarak değerlendirilebilmesi için, sadece sınav formlarında belirtilen maddelerin öğrenci tarafından uygulanıp uygulanmadığına bakılması ve öğrenciye soru sorulmaması gerekmektedir.
 3. Her formda değerlendirilmesi gereken 6 ile 10 arası madde bulunmaktadır. Karşısında puan yazılı olan her madde, öğrenci tarafından doğru uygulandıysa; puanın daire içine alınması, yanlış uygulandıysa puanın üzerinin çizilmesi gerekmektedir.
 4. Her öğrenci için ayrı soru formu kullanılacaktır.
 5.  Sınav sonuçlarının puanlaması Mesleksel Beceri Laboratuarı Komisyonu tarafından yapılacaktır.

 

 

DÖNEM III BECERİ LABORATUVARI GÖZETMEN SINAV TALİMATI

 

 1. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Dönem III öğrencilerine, Mesleksel Beceri Laboratuarında uygulamalar model üzerinde detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
 2. Sınavın objektif olarak değerlendirilebilmesi için; sadece sınav formlarında, karşısında puan yazılı olan maddelerin öğrenci tarafından uygulanıp uygulanmadığına bakılması ve öğrenciye soru sorulmaması gerekmektedir.
 3. Her formda değerlendirilmesi gereken 5 ile 7 arasında madde bulunmaktadır. Karşılarında puan yazılı olan maddeler değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Karşısında puan yazılı olan her madde, öğrenci tarafından doğru uygulandıysa; puanın daire içine alınması ya da yanına çentik atılması, yanlış uygulandıysa puanın üzerinin çizilmesi gerekmektedir.
 4. Her öğrenci için ayrı soru formu kullanılacaktır.
 5.  Sınav sonuçlarının puanlaması Mesleksel Beceri Laboratuarı Komisyonu tarafından yapılacaktır.