Duyurular

...

2020-2021 Eğitim Yılı 4. ve 5. Sınıf Stajları Çevrimiçi Sınav Uygulama Esasları

2020-2021 Eğitim Yılı

4. ve 5. Sınıf Stajları Çevrimiçi Sınav Uygulama Esasları

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2020-2021 EĞİTİM YILI YAPILACAK 4. ve 5. SINIF STAJLARI ÇEVRİMİÇİ UYGULAMA ESASLARI

 

 

1.     Sınavın yapılacağı elektronik ortama girebilmek için, internet bağlantısı olan dizüstü veya masaüstü bilgisayar, veya mobil cihaza ihtiyacınız olacaktır. (Uyarı: Mobil cihaz kullanmanız tavsiye edilmez.)

2.       Elektronik ortamda yapılacak sınava giriş için gereken (güncellemeleri yapılmış) bilgisayar, internet vb. alt yapıyı sağlamak ve elektrik kesintisine karşı önlemini almak öğrencinin kendi sorumluluğundadır.

3.       https://login.cu.edu.tr adresini kullanarak öğrenci numaranız ve şifrenizle Ç.Ü. Bilgi Sistemine (ÇÜBİS) geçiş yaptıktan sonra, yönlendirme linki ile sınav sayfasına giriş yapabilirsiniz. Sınava girişle ilgili diğer açıklamalar (sınava giriş linki vb.) için ÇÜBİS’te ve WEB sayfamızda yapılacak duyuruları takip ediniz.

4.       Sınavların başlangıç saatlerinden 15 dakika önce sınava giriş için tüm hazırlığınızı tamamlamış olmanız tavsiye edilir. Bu yöndeki sorumluluk öğrenciye aittir.

5.       Ekranda gördüğünüz soruyu veya soruları cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki sayfaya ilerleyebilirsiniz. Ancak sayfalar arasında geri gitme imkânı yoktur. İşaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.

6.       Çukurova Üniversitesi Uzaktan öğretimde Ölçme ve değerlendirme yönergesinde yer alan İkinci Bölüm “Uzaktan Öğretim Sürecine İlişkin Temel İlkeler” kısmının  dikkate alınması gerekmektedir.