Beyaz Önlük 2016

22.09.2016

290 Hekim Adayı Beyaz Önlüklerini Giydi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi’ni kazanan 290 öğrenci, düzenlenen törenle ‘beyaz önlük’ giydi.

ÇÜ Tıp Fakültesi’nde geleneksel olarak düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme’’ töreni Hipokrat Konferans Salonu’nda yapıldı. Tören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tuncer, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tuncer öğrencilere hitap etti. Prof. Dr. Recep Tuncer, 15 Temmuz şehitlerini anarak başladığı konuşmasına öğrencilere seslenerek devam etti. Öğrencilere önlerinde 6 yıllık bir eğitim süresi olduğunu hatırlatan  Prof. Dr. Recep Tuncer “Çalışın, sevgi dolu olun, kendinizi, mesleğinizi, ülkenizi, arkadaşlarınızı, hayvanları, insanları, evreni sevin.” dedi.    

 

“Türkiye’nin En İyi Akademik Kadrosu Tarafından Eğitileceksiniz.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan da, 43 yıllık kurumsal yapısını tamamlamış Çukurova Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere ve velilere teşekkür etti. Prof. Dr. Erdoğan, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin akredite olmuş sayılı fakültelerden biri olduğuna dikkat çekerek, öğrencilere her türlü imkânı vermek için üniversite yönetimi olarak seferber olduklarını söyledi. “Türkiye’nin en iyi akademik kadrosu tarafından eğitilecek olmanın farkını göreceksiniz.” diyen Prof. Dr. Erdoğan, yeni eğitim öğretim yılının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

                                       

 

Dereceye Giren Öğrenciler Başarı Belgesi Aldı

Konuşmaların ardından dönem 1, 2, 3, 4 ve 5’te dereceye giren ve onur belgesi almaya hak kazanan öğrencilere protokol üyeleri ve fakülte öğretim üyeleri tarafından belgeleri takdim edildi.

Doktor Adayları Beyaz Önlüklerini Giydi.

Öğretim üyelerinin sahneye davet edilmesiyle, Tıp Fakültesi’ne yeni başlayan öğrencilere törenle beyaz önlükleri giydirildi. Beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımlarını atan doktor adayları, ‘Beyaz Önlük Andı’nı okudu.

Tören,  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Çetin’in ilk dersi vermesiyle sona erdi.